Vodnár

Vaša planéta Urán je planétou vyššieho stupňa, dáva bleskové geniálne myšlienky a nápady. Máte obdivuhodnú intuíciu. Ste väčšinou vľúdni a láskaví ľudia, ktorí dokážu občas okolie šokovať celkom nekonvenčným jednaním. Neradi sa prispôsobujete a zdá sa, že sa myšlienkami túlate vo vyšších sférach. V myslení akoby ste predbiehali svoju dobu. Veríte v zmeny, zaujímate sa filozofické úvahy a máte sklony k reformátorstvu. Tomuto znameniu je v astrológii pripisovaná časť nohy pod kolenom. Svaly dolnej časti nohy (lýtkové a holenné), sú pre vás nesmierne dôležité, pretože pomáhajú udržovať telo vzpriamene. Holenné kosti, lýtka, členky, prsty a päty sú vaše citlivé miesta, je tu zvýšené nebezpečie poranenia. Choroby Vodnárov bývajú najčastejšie späté s obehovým  systémom. Je u nich zvýšené riziko vysokého krvného tlaku, poruchy srdečného rytmu a zloženie krvi. Môžu vás sužovať aj vírové ochorenia, bolesti v krku a zápaly priedušiek. V chladnom počasí sa teplo obliekajte. Je dôležité, aby vaše končatiny a hlava boli v teple. Niektorí Vodnári môžu trpieť sennou nádchou alebo ekzémami. Ľuďom narodeným v tomto znamením sa nevyhýbajú ani sexuálne problémy, u žien menštruačné problémy a v dobe klimaktéria je zvýšené nebezpečie osteoporózy. Nevyhne sa vám ani únava, nechuť a pesimizmus. Pokiaľ ochoriete, váš zdravotný stav sa ešte zhoršuje nespavosťou. Ak si zvolíte život, ktorý vám bude vyhovovať, mali by ste mať pred sebou dlhý, zdravý a aktívny život.     
Dispozície k chorobám: Pozor na dolné končatiny, pretože sú to vaše citlivé miesta. Postihnúť vás môžu bolesti holennej kosti, zlomeniny, úrazy členkov, bercové vredy, kŕčové žily, opuchy nôh, máte sklon ku kŕčom a zápalu žíl. Ste náchylní aj k ochoreniam srdca a problémom s krvným obehom, ženy môžu mať menštruačné problémy a cysty. Pozor na nervové napätie z veľkej duševnej činnosti. Z toho vás môžu trápiť bolesti hlavy, migrény, zlý spánok, búšenie srdca, vo vyššom veku budete mať problémy s cholesterolom a zvýšeným krvným tlakom. Tiež negatívne emócie, ako je strach, žiarlivosť, nenávisť a pod., môžu mať za následky poruchy imunity a srdečného rytmu, fóbie, poruchy sústredenia apod.  
Slnko: Slnko vo Vodnárovi dáva ľuďom silný charakter a privádza ich k vysokým cieľom. Toto spojenie tiež povzbudzuje optimizmus, poctivosť, srdečnosť a obľúbenosť u ostatných ľudí. Ochotne pomáhate tým, ktorí vás požiadajú o pomoc. Inklinujete ku kŕčovým žilám, bercovým vredom, srdečným problémom, chorobám krvi, vodnatieľke a zlému zraku.  
Mesiac: Táto kombinácia vás môže priviesť k mnohým sklamaniam, pretože niekedy až príliš zvýrazňuje vašu nepokojnú povahu. Pozitívom je zvýšená vnímavosť a citlivosť, ktorá vás môže doviesť k vynikajúcim výsledkom, zvlášť pri teamovej spolupráci. K zvýšeným zdravotným rizikám patria srdečné poruchy, hemoroidy, vredy na nohách, vodnatieľka, všeobecná slabosť a chudokrvnosť. 
Merkúr: Merkúr s Vodnárom prezentujú súlad rozumu a citu. Je to konštelácia trpezlivosti a dôslednosti. Tiež zmysel pre povinnosť je tu hlbšie zakorenená. Ľudia tohto spojenia dosahujú spravidla svojich cieľov ľahko a rýchlo. Objaviť sa môžu kŕčové žily, reuma, bolesti hlavy, nespavosť, nervové choroby a u žien menštruačné problémy a cysty.  
Venuša: Toto nie je príliš harmonické spojenie, pretože každá planéta smeruje inam. To má za následok roztrieštenosť, nezodpovednosť a výrazné sklony k extravagancii. Pravdepodobne sú tu aj problémy v manželstve. Pozor na falošných priateľov a ohováranie. Inklinujete k zažívacím poruchám, chudokrvnosti, chorobám srdca, hemoroidom, kŕčovým žilám, problémom s pokožkou a k psychickým poruchám.  
Mars: Mars s Vodnárom sa dobre zhodnú a ich spojenie býva väčšinou výkonné. Zvýrazňuje túžbu po zmenách a rušenie zabehnutých stereotypov. To vedie k zvýšenej túžbe po uplatnení a sebarealizácii. Táto konštelácia značí úspech v živote dosiahnutý vlastnou zásluhou a usilovnosťou. Má aj priaznivý vplyv na životnú silu a tiež na zdravie. Ohroziť vás môžu úrazy nôh a kožné choroby, máte sklon k nervovému preťažení následkom prepracovania.  
Jupiter: Planéta Jupiter má na Urán viditeľný vplyv, pretože vám dodáva väčšiu obľúbenosť, viacej ctižiadostivosti a trpezlivosti. Vaša schopnosť sústredenia a viera v úspech je výrazne silná. Toto postavenie vám dáva aj obchodný takt a schopnosť viesť druhých. K rizikám patria srdečné problémy, mozgová porážka, bolesti žlčníka, opuchy členkov a osteoporóza. 
Saturn: Toto spojenie zosilňuje vo Vodnárovi intelektuálne sklony a sociálne cítenie. Je zdrojom ale aj určitého konzervatizmu, ktorý sa týka predovšetkým citových väzieb. To často vedie až k citovému sebectvu spojenému s prejavmi žiarlivosti a podozrievavosti, čo môže narásť až do chorobných rozmerov. Inklinujete k chorobám srdca, kôrnateniu tepien, bolestiam krížov, zlému krvnému obehu, očným chorobám, nervovým ochoreniam, hystérii a depresiám.