Kozorožec

Vládnuca planéta Saturn posilňuje vašu samostatnosť, ale pridáva chladnosť, vypočítavosť a malichernosť. Pod vplyvom tejto planéty sa prejavujete ako vážna, striezlivá a uzavretá osobnosť. Máte vysokú disciplínu, ste presný a pedantný a je na vás spoľahnutie. Zo všetkých znamení ste najpraktickejší a tiež najpohotovejší. Vaše znamenie ovláda kostru aj kĺby. Preto ste dávaný do súvislosti s pohybom, vytrvalosťou a držaním tela. Zo všetkých kĺbov sú vám najviac priradené kolená. Na sile a mechanike kolien závisí, či sa môžete opierať a klásť odpor alebo či ste tak hrdý, že sa neskloníte pred žiadnym človekom. V detstve bývate slabší a častejšie chorí než ostatní, ale s postupujúcim vekom vzrastá vaša odolnosť voči ochoreniam. Ste znamením dlhého života, spravidla prežijete väčšinu svojich vrstovníkov narodených v iných znameniach. Ale, aby ste sa vyhli zdravotným problémom, potrebujete pozitívne myslenie, vnútornú harmóniu a neutíchajúcu vieru v šťastnú budúcnosť. Tiež nepremýšľajte toľko o chorobách, aby sa z vás nestal hypochonder, a nerobte chorobu horšou, než je. Najlepšie vaše obdobie je staroba, ktorú môžete prežiť v zdraví a aktivite. 
Dispozície k chorobám: Vašim najslabším miestom je kostra, kĺby a kolená. To so sebou nesie mnohé zdravotné problémy, ako bolesti kĺbov kolien, opúchanie kolien, meniskus, ale tiež bolesti v krížoch, reuma a nie dobré držanie tela. Tiež ste náchylný k zraneniam, nebezpečné sú pre vás zlomeniny alebo vytknutie a zranenie kolien. Kozorožec tiež ovláda kožu, viac inklinujete k ekzémom a ostatným kožným ochoreniam. Z psychických stresov môžu pochádzať žalúdočné problémy, zápaly hrubého čreva, žlčníkové a obličkové problémy.  
Slnko: Toto spojenie posilňuje vašu samostatnosť, prehlbuje túžbu po vedení a sklon stále prehlbovať poznanie. Ste vybavený vynikajúcimi znalosťami a nezriedka dosahujete významných pracovných úspechov. Veľkou hrozbou pre vás môžu byť akútne ochorenia, ako infarkt, mozgová porážka a pod. K zvýšenému riziku patrí aj nachladnutie, reuma, ochorenie kože, zažívacie poruchy a chronická zápcha.  
Mesiac: Toto je konštelácia náladovosti, nedôvery a zdržanlivosti z obavy, že by druhí mohli využiť chvíle okamžitej slabosti. Prezentuje tiež určitú psychickú nevyváženosť a zvýšené riziko k ochoreniam krvi, bolestiam bedier, zlomeninám stehenných kostí, reuma, slabé obličky a kožné vyrážky. Uprednostniť by ste mali ľahšiu stravu, inak budete mať nepríjemné problémy s trávením.  
Merkúr: Toto spojenie dáva jasnú, čistú a logickú schopnosť myslenia, ale celkovo nepatrí k najpriaznivejším. Podnecuje tvrdohlavosť, svojráznosť a sebectvo. Nositeľov tejto konštelácie nezriedka postihujú psychické problémy. Máte zvýšené riziko k neurózam, frustráciám, trudnomyseľnosti, bolestiam krížov, zápalu kolenného kĺbu a dne.  
Venuša: Venuša je jedna z najlepších konštelácií, ktorá zaručuje priaznivé okolnosti ako v oblasti materiálnej, tak aj duchovnej. Planéta Venuša dokáže tlmiť vaše sklony k melanchólii, dodáva vám viacej otvorenosti a robí vás chápavejším a ráznejším. Toto spojenie vám prináša aj zvýšenú odolnosť proti vplyvom staroby. K zdravotným problémov patrí reuma, bolesti v krížoch, nevoľnosť, poruchy činnosti žalúdka, dna a kožné ochorenia. Pozor, je tu zvýšené riziko nehôd a úrazov.  
Mars: Táto konštelácia prezentuje silnú vôľu a ťažkomyseľnému Saturnu ukazuje cieľ jeho snaženia. Tiež podporuje vašu ctižiadostivosť, presnosť a trpezlivosť. Tento aspekt spôsobuje sklamanie v priateľstve, láske a manželstve. K najväčším zdravotným rizikám patrí reuma, zlý obeh krvi, žalúdočné vredy, poruchy pohlavných orgánov, vyrážky a ostatné zápalové ochorenia kože. Tiež ste citlivejší k nákazlivým ochoreniam. 
Jupiter: Jupiter má na toto znamenie silný vplyv a oživuje jeho najlepšie vlastnosti. Navyše ste obdarený šťastím, výrazným intelektom a sú vám predurčené miesta s vysokým postavením. Toto spojenie značí dobré zdravie a veľkú samoliečebnú silu pri eventuálnej chorobe. K najväčším zdravotným rizikám patria kožné choroby, poruchy trávenia a zlomeniny alebo vytknutie končatín. Mali by ste sa vyvarovať prejedaniu. 
Saturn: Vplyv Saturna v Kozorožcovi je zdvojnásobený. Zosilňuje vašu ctižiadosť, húževnatosť a vytrvalosť. Dodáva vám tiež predvídavosť a intuíciu. Ľudia tohto spojenia mávajú cit pre parapsychické javy. Objaviť sa u vás môže kĺbový reumatizmus, žlčové kamene, poruchy trávenia, zápcha, bolesti hlavy, ekzémy, choroby kože a problémy psychického rázu. Je treba teplo sa obliekať a chrániť sa pred nachladnutím.