Strelec

Vaše znamenie symbolizuje Kentaura - jeho horná polovica je človek, dolnú polovicu tela tvorí kôň. To naznačuje, že v sebe spájate zvieracie vlastnosti, čiže silu a pohyb, a ľudské vlastnosti, teda chápanie a vedomie. Vašou vládnucou planétou je Jupiter. Rovnako ako ostatné ohnivé znamenia máte optimistickú a extrovertnú povahu so zmyslom pre humor. Znamenie Strelca ovláda stehná a bedrové kĺby, ktoré umožňujú človeku pohyb do všetkých strán. Vďaka sile svalov a ohybnosti kĺbov je človek nezávislý a slobodný. To analogicky ukazuje na vašu túžbu po pohybe, voľnosti, cestovaniu a objavovaniu neznámeho. Akoby váš život ovládali vaše nohy. Je teda zrejmé, že tiež zdravotné problémy sa budú sústreďovať predovšetkým na oblasť dolných končatín. Častejšie než u iných znamení sa u vás prejavujú deformácie svalov, kŕčové žily, ischias a bolesti krížov. V pozadí každej tejto chorobnej zmeny býva aj pohodlnosť, ktorá veľmi často pohltí starších Strelcov. Ďalším rizikom je aj zvýšená náchylnosť k rôznym nehodám a úrazom. Nehody a úrazy sú zapríčinené zrejme aj tým, že pod vplyvom svojho znamenia "cítite oheň" a tým aj chuť riskovať a prekračovať hranice. Obzvlášť citlivo reagujete aj na ochorenie pečene, dýchacích ciest, slinivku brušnú (cukrovka), časté bývajú alergie, senná nádcha a astma. Neradi sa poddávate chorobám a spravidla máte silné uzdravovacie schopnosti.   
Dispozície k chorobám: Znamenie Strelca ovláda bedrové kĺby, stehenné kosti, chrbticu v oblasti kostrči a krížovej kosti, tepny a žily. Práve na tieto oblasti sa sústreďuje najviac ochorení a úrazov. Poškodenie spôsobuje poruchy pohybu, bolesti krížov a bedier, ischias, reumu, zlomeniny nôh, poruchy chôdze, ochrnutie, bolesti kĺbov a kŕčové žily. Ste tiež viac náchylný k alergiám, astme a cukrovke. Vinou vnútorných konfliktov sa u vás môžu pridružiť aj psychické problémy - smútok a depresie. 
Slnko: Slnko v Strelci umocňuje a zosilňuje rysy tohto ohnivého znamenia. Toto spojenie reprezentuje silné a výrazné osobnosti, ktoré ašpirujú na rýchle a bezproblémové dosiahnutie svojho cieľa. Ale pozor, mali by ste zmierniť svoje životné tempo, pretože nebezpečím pre vás môžu byť ochorenia plynúce z prepracovania. Máte zvýšené riziko k pľúcnym ochoreniam, ischiasu, kŕčovým žilám, infarktu a očným chorobám. Ďalej tiež k rezným ranám a pohmoždeninám nôh. 
Mesiac: Mesiac zvyšuje vašu emocionalitu, pričom budete na niektoré podnety reagovať precitlivene. Vaše vnútro býva silne rozrušené a vyznačuje sa trvalou túžbou po vedení, ktorá nie je nikdy ukojená. Je pravdepodobné, že tu bude dochádzať aj k psychickému vyčerpaniu a k následným depresiám. Môžete mať sklon k chorobám močových ciest a močového mechúra, bolestiam krížov a bedier, ischiasu, k chorobám krvi a chronickej zápche. U žien môžu nastať poruchy menštruácie.  
Merkúr: Je to pomerne dobrá konštelácia, pretože planéta Merkúr Jupitera oživuje a dáva mu pohyb, energiu, prispôsobivosť a zvýrazňuje dobré rysy znamenia. Ľudia tohto spojenia by si mali dávať pozor na rýchle a unáhlené závery a nedôverčivosť. Objaviť sa môže ochorenie bedier a stehien, reuma v kolenách, bolesti v krížoch, častejšie nachladnutie, astma, zápal pohrudnice, chronická zápcha a nadúvanie.  
Venuša: Venuša zmierňuje vašu povahu, dodáva vám láskavosť a zjemňuje váš vkus, ale súčasne zoslabuje vašu energiu. Robí vás žiariacim, veselým, dôverčivým a ušľachtilým. Tieto priaznivé aspekty vám budú vo vašom živote veľkou oporou, ale pozor na povrchnosť. Máte zvýšené riziko k zápalom bederného kĺbu, reume, chorobám priedušiek a pľúc, alergii, astme a cukrovke. Uškodiť vám môže prehnaná fyzická námaha.  
Mars: Mars dodáva Jupiteru činorodosť, navyše táto konštelácia v sebe obsahuje silný zmysel pre spravodlivosť, poctivosť a úprimnosť. Výrazná je tiež tendencia po spoločenskom úspechu, po sebapresadení a po uplatnení vo vyšších spoločenských kruhoch. Strelecké rysy sú dobre posilnené, je to priaznivá konštelácia. Ste silne zaujatý športom a cestovaním. Veľkým rizikom pre vás môžu byť zlomeniny bederného kĺbu, zápal pľúc, ischias a častejšie nachladnutie. 
Jupiter: Dvojnásobný vplyv Jupitera dáva Strelcom veľkú silu a reprezentuje maximálny rozvoj intelektuálnych schopností jedinca. Je to konštelácia, ktorá v sebe obsahuje základné princípy demokracie. Preto ste veľkí protagonisti osobnej slobody, spravodlivosti a morálky. Inklinujete k reume, bolestiam kĺbov, kŕčovým žilám, hemoroidom a pľúcnym chorobám. 
Saturn: Saturn tlmí Jupiterovu horlivosť a robí vás vážnymi, opatrnejšími a ťažkopádnymi. Pozor na sebectvo, prehnanú kritiku a povrchnosť. Tento aspekt varuje pred nachladnutím a prílišnou námahou. Ohroziť vás môžu niektoré zdravotné problémy, ako dna, choroby bederného kĺbu, reuma, ischias a cukrovka. Tiež ste precitlivený, horšie znášate sklamanie a neúspech, čo môže mať za následok problémy psychického rázu. U žien sa môže objaviť nepravidelná a bolestivá menštruácia.