Škorpión

Vašou vládnucou planétou je Mars, ktorý vám dáva dôstojnosť a nespútanosť. Ste cieľavedomý až agresívny, vždy pripravený bojovať za svoju vec. Veľmi neradi pristupujete ku kompromisom. Neznášate povrchnosť a priemer, ste vybavený silnou vôľou a túžite po moci a vplyvu nad druhými. Znamenie Škorpióna ovláda orgány, ktoré sa podieľajú na odstraňovaní nestráviteľných zbytkov, odpadu a jedovatých látok - teda konečník a močový mechúr. Tiež ovláda sexualitu a plodenie. Sexualita Škorpióna je silne zameraná na plodenie nového života. Preto je popisovaná ako obzvlášť intenzívna a vášnivá. Ale ženy môžu mať problémy s otehotnením alebo pri pôrode. Muži by nemali zanedbávať problémy s prostatou alebo semenníkmi. Ak sa objavia v oblasti vašich reprodukčných orgánov neobvyklé príznaky, určite by ste ich nemali prehliadať. Tiež váš žalúdok môže byť citlivý, zvlášť pokiaľ budete uprednostňovať konzumáciu kyslých a korenených pokrmov. K ďalším citlivým miestam patrí chrbtica, oblasť krížov, nohy a členky. Preto by ste nemali po celý život zanedbávať pohyb, pretože vám to pomôže udržať v dobrom stave vaše jemné svaly a kosti dolnej časti chrbta. Patríte k ľuďom vybaveným pomerne dobrou odolnosťou proti chorobám, ale nesmiete zabúdať na pravidelný spánok a odpočinok. Pokiaľ ochoriete, mávate veľké uzdravovacie schopnosti.     

Dispozície k chorobám: K vašim najcitlivejším častiam tela patria pohlavné orgány, čo má za následok veľa ochorení - ochorenie maternice a vaječníkov, menštruačné problémy, zápaly pošvy, cysty a výtok, zväčšenie predstojnej žľazy a impotenciu. Citlivejšie reagujete aj na odchýlky súvisiace s vylučovaním, častejšie sa u vás môžu vyskytnúť zápchy, preháňanie, hemoroidy, obličkové kamene a piesok, problémy s močovým mechúrom a močovodmi. Škorpión tiež ovláda nos a rizikom pre vás môže byť aj obezita. Časté môžu byť aj úrazy, zranenia pri športe a kŕčové žily. Škorpióny môžu mať tiež problémy s depresiami, alkoholizmom a hystériou.  
Slnko: Toto spojenie sľubuje veľký úspech. Slnko dodáva človeku dôstojnosť a k prirodzenej energii znamenie pridáva aj nespútanosť. Títo ľudia dokážu byť nároční k sebe, ale aj k ostatným. Negatívnym rysom tohto spojenia je sklon k arogancii. Máte zvýšené riziko k poruchám funkcie obličiek, hemoroidom, kŕčovým žilám, srdcovej arytmii a depresiám. U žien je pravdepodobná nepravidelná menštruácia, zápaly maternice a vaječníkov.    
Mesiac: Mesiac dáva človeku viac vnímavosti, preto aj viac porozumenia. Tlmí sklony Škorpióna k nadvláde a oslabuje potrebu jednať, takže človek niekedy váha tam, kde sa predpokladá viacej rozhodnosti. Toto spojenie má veľkú náklonnosť k štúdiu okultizmu. Inklinujete k obličkovým chorobám, chorobám pečene, ženy majú zvýšené sklony k poruchám menštruácie a potratu. Ohroziť vás môžu aj pohlavne choroby a nebezpečná rakovina pohlavných orgánov.  
Merkúr: Ľudia narodení v tejto konštelácii dokážu veľmi presne odhaľovať myšlienkové pochody druhých a vnímať všetko, čo je súčasťou mimozmyslovej komunikácie. Tým môžete manipulovať vôľou a názormi ostatných, čo v extrémnej polohe vedie k bezohľadnosti a sebectvu. Máte bystrý rozum a vrodený záujem pre všetko, čo je tajomné a skryté, a ste naklonený k štúdiu okultizmu. Objaviť sa u vás môžu choroby močového mechúra, pohlavné choroby, menštruačné problémy, chrápanie a hluchota.
Venuša: Planéta Venuša vám dáva vášnivosť, láskyplnú vrelosť, láskavosť a tlmí drsnú povahu Škorpióna. Dáva vám schopnosť sebaovládania a ochotu pomôcť druhým. K zvýšeným zdravotným rizikám patria kŕčové žily, pohlavné choroby, nepravidelná a bolestivá menštruácia, choroby krku a vredy. Mali by ste uprednostniť ľahšiu stravu.  
Mars: Toto spojenie nepatrí k tým najlepším, prináša vám domýšľavosť, neomylnosť a aroganciu, ktorá sa môže uplatňovať na úkor všetkého ostatného. Tiež pozor pri manipulácii s ostrými predmetmi alebo nástrojmi, je tu zvýšené nebezpečie úrazov. Inklinujete k zápalom močového ústrojenstva, pohlavným chorobám, kŕčovým žilám, hemoroidom a chorobám obličiek. U žien je riziko silnej a bolestivej menštruácie, zápalu vaječníkov a maternice a predčasného potratu. U mužov je zvýšené nebezpečie zväčšenia prostaty. Ste tiež náchylnejší k nákazlivým chorobám.
Jupiter: Toto spojenie dáva Škorpiónom schopnosť súcitu, avšak obmedzuje ich odvahu. Tiež robí človeka sebavedomým, nadšeným pre všetko ušľachtilé, rozvážnym a vynaliezavým. Ľudia tohto spojenia bývajú často umelecky nadaní. Veľkou hrozbou by pre vás mohli byť choroby močových a pohlavných orgánov, vodnatieľka, chudokrvnosť a kožné problémy. Mali by ste sa vyvarovať konzumácii príliš mastných a korenených jedál.
Saturn: Saturn Škorpiónom pomáha, pretože ich odvaha obdarúva múdrosťou a ich aktivite a elánu dodáva hlbší rozmer. Niekedy ale môže vyvolať cynizmus, ťažkopádnosť a sebectvo. K zvýšeným zdravotným rizikám patrí chrápanie, bolesti v krku, kašeľ, neplodnosť, nepravidelná menštruácia, hemoroidy, kŕčové žily a infarkt. Doporučuje sa chrániť pred nachladnutím.