Váhy

Vaša vládnuca planéta Venuša vládne láske, úspechu a šťastiu. Navyše vás obdarila aj významným estetickým cítením. Máte vybraný vkus, vrodený šarm, priťahuje vás umenie a radi chodíte do spoločnosti. Znameniu Váh sú priradené obličky, ktoré v organizme človeka preberajú vysokú komplexnú regulačnú a vylučovaciu funkciu. Jedným z dôležitých princípov obličiek je filtrovanie a čistenie krvi. Analogicky obličky zastupujú schopnosť človeka filtrovať množstvo udalostí a zážitkov tak, aby bol jeho duševný život harmonický a vyrovnaný. Poruchy na emocionálnej rovine u vás môžu výrazne ovplyvňovať funkciu obličiek. Tiež by ste nemali príliš preháňať s pracovným vypätím bez potrebného odpočinku. Je dôležité si uvedomiť, že obzvlášť citlivo reagujete na telesnú a duševnú nerovnováhu a len určitú dobu dokážete znášať stres a disharmóniu. Keď už ste chorý, potrebujete obrovské množstvo odpočinku, pokoj a povzbudzujúce slová. Tiež vás môže prenasledovať častý strach a obavy z možného ochorenia. Mali by ste sa viac než iné znamenia vyhýbať liekom a chemickým prípravkom. Zvýšenú citlivosť máte aj na chlad.    

Dispozície k chorobám: Najzraniteľnejšie miesto vášho organizmu sú obličky a časti tela ležiace nad obličkami, časť miechy pri bedrách a sedacie nervy. Ste náchylný k chorobám obličiek a močového mechúra, zápalu močovodu, nutkaním na močenie, problémom so žlčníkom, zápalu žíl a cukrovke. Objaviť sa môžu aj problémy s kolenami, bolesťami v krížoch, zhoršenie sluchu, hučanie v ušiach a kožné problémy. U žien sa môžu vyskytnúť gynekologické problémy a choroby pŕs. Ste veľmi vnímaví ľudia a reagujete veľmi precitlivene. Z toho môžu prameniť nervové problémy, nespavosť a horšie zažívanie. 
Slnko: Slnko vo Váhach harmonizuje váš temperament, dodáva vám originalitu a zosilňuje vašu ctižiadosť. Ste veľmi srdečný, priateľský a bývate veľmi obľúbený. Ale niekedy vaša prílišná sebadôvera môže vyvolať vyhranené a extrémne názory, ktorým by ste sa mali radšej vyhnúť. Veľkou hrozbou pre vás môžu byť obličkové problémy, choroby pečene, cukrovka, bolesti hlavy a kožné ochorenia. 
Mesiac: Spojenie Mesiaca a Venuše nenaznačuje príliš priaznivú kombináciu. Povzbudzuje síce schopnosť súcitu, láskavosti a rešpektovanie druhého, ale vyvoláva aj túžbu po vzrušení, bláznivých výstrelkoch až extravagancii. K zvýšeným zdravotným rizikám patria mozgové príhody, zápal obličiek, problémy so žlčníkom, choroby žalúdka, nespavosť a bolesti hlavy. Ženy tohto spojenia mávajú problémy s menštruáciou a nebezpečná pre nich je rakovina pŕs. 
Merkúr: Merkúr posilňuje váš zmysel pre spravodlivosť a rovnováhu a robí človeka otvoreným, úprimným bdelým a rozhodným. Tiež človeka robí prívetivým a rozvážnym so vzťahom k hudbe a umeniu. Objaviť sa u vás môžu obličkové choroby, choroby kože, bolesti hlavy, nespavosť, kŕčové žily a poruchy zraku.  
Venuša: Venuša má dvojnásobný účinok a zosilňuje vlastnosti vášho znamenia až prehnane. Pod jej vplyvom sa všetko javí buď čierne, alebo biele a záleží na každom z vás, aké rysy sami rozviniete. Máte výrazné estetické cítenie a bývate umelecky nadaný. V tomto spojení bývajú prítomné aj silné prvky narcizmu. Inklinujete k zápalom močového mechúra, zápalom obličiek, bolestiam hlavy, poruchám zraku, bolestiam v krížoch, cukrovke, kŕčovým žilám a kožným problémom. Nie je dobré konzumovať veľa cukru a sladkostí.
Mars: Mars vo Váhach predstavuje zníženú schopnosť sebapresadenia, ľahkú ovplyvniteľnosť a nižšiu odolnosť proti záťaži. Výraznejšie sa tu prejavuje aj tendencia k impulzívnosti, náladovosti a emočnej nestabilite. Prospešná je pre vás spolupráca s druhým človekom. Táto konštelácia tiež oslabuje vašu prirodzenú milú a láskavú povahu. K zvýšeným zdravotným rizikám patria zápal obličiek, obličkové kamene, bolesti hlavy, slnečný úpal, zápal žíl, nervové problémy a cukrovka.
Jupiter: Jupiter vám dodáva väčšiu prezieravosť, vnímavosť a intuíciu, v dôsledku čoho city a sympatie sú venované osobám, ktoré si to zaslúžia. Tiež dáva záľubu v okultných vedách, astrológii a náboženstvu. Máte menšiu odolnosť proti záťaži. Objaviť sa u vás môže znížená činnosť obličiek, cukrovka, kožné ochorenia a melanchólia. Uprednostniť by ste mali ľahšiu stravu.
Saturn: Planéta Saturn dáva Venuši silnú vôľu, rýchle chápanie, odvahu, optimizmus a intelektuálne a umelecké sklony. Ale sprevádzať vás môže tiež netrpezlivosť, unáhlenosť, neopatrnosť a ľahkomyseľnosť. Disponujete veľkou životnou silou a odolnosťou proti nepriazni. Pri tejto konštelácii máte veľké sklony k chorobnej žiarlivosti. K zvýšeným zdravotným rizikám patria obličkové kamene, obličková kolika, bolesti hlavy, neplodnosť, poruchy pohybu, bolesti v krížoch a ischias.