Panna

Vládca znamenia Panny je planéta Merkúr. Ste čestný, spoľahlivý, praktický a presný so zmyslom pre detail. Vždy a vo všetkom máte radi dokonalosť, neznášate neporiadok, zaháľanie a lenivosť, často jednáte až pedantsky. Znameniu Panny sú astrologicky priradené črevá. V črevách - črevnej stene - prebieha dôležitý proces, pri ktorom sa rozhoduje, ktoré látky sú pre organizmus potrebné a ktoré je treba vylúčiť. Čreva môže poškodiť nesprávna strava. Pokiaľ sa do nich dostane veľa škodlivých látok, prenikajú črevnou stenou a dostávajú sa krvou až do pečene a otrávia celé telo. Navzdory svojim preplneným domácim lekárničkám máte dobré zdravie a venujete značnú pozornosť zdravému životnému štýlu. Ste úzkostlivý a vo vnútri svojej duši sa trápite neistotou a strachom zo zlyhania. Máte labilnejšiu nervovú sústavu a váš zdravotný stav je narušovaný silne prežívaným psychickým napätím. Nervové napätie, ku ktorému máte sklony, môže aktivovať zažívacie problémy a je často spojené s nepríjemnými kožnými poruchami, napr. ekzémy a lupienka. 
Dispozície k chorobám: Panna ovláda brušnú krajinu, hrubé a tenké črevo, spodnú časť pečene a slezinu. Chorobami tohto znamenia sú zápal slepého alebo hrubého čreva, zápcha, zápal pobrušnice, žalúdočné vredy, týfové horúčky, úplavica a ďalšie choroby zažívacieho ústrojenstva. Panny môžu byť ohrozené aj chudokrvnosťou, zvýšenú pozornosť vyžadujú aj pečeň a slinivka brušná. Niekedy vás môžu trápiť aj bolesti v bedrách, reumatické problémy, artritída a bolesti chrbtice. Tiež sa často sťažujete na drobné problémy, ako podráždený žalúdok, problémy so zažívaním, bolesti hlavy a nespavosť. Tomuto znameniu sa nevyhnú ani problémy psychického rázu. 
Slnko: Slnko v Panne výrazne posilňuje túžbu po individuálnom odlíšení a uplatnení. Dodáva vám viac sebaistoty a ctižiadostivosti. Prináša vám malichernosť a prílišnú kritiku. K najväčším zdravotným rizikám patria zažívacie poruchy, zápaly pobrušnice, problémy s pečeňou, chudokrvnosť a choroby pľúc. 
Mesiac: Vnímavosť Mesiaca skvele doplňuje vaše schopnosti. Prílišná predstavivosť však je do istej miery nebezpečná, pretože môže vyvolať neustále falošné obavy a pocity úzkosti. K zvýšeným zdravotným rizikám patria bolesti v krížoch, poruchy krvného obehu, srdečná slabosť, zápal pľúc a problémy psychického rázu. 
Merkúr: Merkúr v Panne zdvojnásobuje silu, zosilňuje vašu vnímavosť a analytické schopnosti, ale oslabuje dar vašej fantázie a predstavivosti. Robí vás praktickým, trpezlivým s jasným logickým úsudkom. Pod týmto spojením sa môžu objaviť aj sklony k intrigám, ktoré je treba brzdiť. Váš zdravotný stav môžu narušiť častejšie zápchy, koliky, poruchy žalúdočnej činnosti, nevoľnosť, črevné problémy spôsobené nervozitou a reuma. 
Venuša: Venuša v spojení s Merkúrom je veľmi priaznivá konštelácia, pretože dodáva vašej povahe väčšiu otvorenosť, priateľskosť, porozumenie a umelecké schopnosti. Inklinujete k špatnému zažívaniu, nadúvaniu, zápalom tenkého a hrubého čreva, problémom so slinivkou brušnou a kožným problémom. Mali by ste sa vyhnúť nesprávnej výžive a prílišnému prejedaniu sa.
Mars: Mars býva pre Panny priaznivou planétou, značí zvýšenú túžbu po realizácii a cieľavedomosti. Dáva analyzujúci rozum a rýchlu chápavosť. Je však treba sa vyhýbať pochybným investíciám a podnikom. K vašim zvýšeným zdravotným rizikám patrí zápal pobrušnice, preháňanie, týfus, zápal slepého čreva, kyla, choroby pečene, zlá činnosť čriev a brušné kŕče. Toto postavenie vás robí náchylnejších k nákazlivým chorobám.
Jupiter: Planéta Jupiter vybavuje Panny ctižiadosťou s túžbou pomáhať druhým, po všeobecnej dobročinnej až charitatívnej činnosti pri súčasnom potlačení osobných požiadaviek. Problémom môže byť, že táto obeť nemusí byť úmerná výsledkom a skutočnému významu. V tejto konštelácii je väčšie riziko problémov so zažívacími problémami, problémy s pečeňou a žltačkou. Toto postavenie varuje pred prejedaním sa a pred zvýšenou konzumáciou cukru.
Saturn: Saturn obracia intelektuálne schopnosti Panny skeptickým smerom a znamená komplikácie. Ľudia tohto typu sú hádaví, úzkostliví a agresívni. Veľkou hrozbou sú pre vás poruchy zažívania, sťažená funkcia čriev, zápal slepého čreva a rakovina hrubého čreva. Pozor na prílišné starosti, strach a melancholické nálady. Je tu aj zvýšené riziko úrazov a nutná je aj opatrnosť pri riadení auta.