Rak

Vaša vládnuca planéta Mesiac vás priťahuje. Táto planéta sa rýchlo pohybuje, prechádza rôznymi fázami a to na vás silne pôsobí. Vaše nálady sa ľahko menia a vaše melancholické stavy vám bránia v rozlete. Štvrtému astrologickému úseku zodpovedá žalúdok a dvanástnik. Podľa princípu analógie sa ľudia v znamení Raka správajú ako žalúdok. Prijímajú, ochraňujú, spracovávajú, vyživujú a dávajú. V tejto súvislosti ide prenesene o duševnú potravu. Kto teda má problémy v citovom živote, spravidla sa u neho objavia žalúdočné problémy. Tieto problémy alebo dokonca vredy sú vždy dôsledkom negatívnych prežitkov a citov. Okrem zažívacích a tráviacich problémov si musíte dávať pozor na ďalšie citlivé miesta, a to prsia, hrudník, obličky, močový mechúr, pokožku, ale aj zuby. Mávate tiež sklon k prejedaniu sa, čoho dôsledkom býva často obezita. 
Dispozície k chorobám: Lekárska astrológia uvádza znamenie Raka do priamej súvislosti s tráviacim ústrojenstvom. Rak ovláda hltan, slezinu, žalúdok, bránicu, slinivku brušnú, spodné pľúcne laloky, prsia, mliečne žľazy a hornú časť pečene. Máte zvýšené riziko k žalúdočným problémom, žalúdočným vredom a katarom, nadúvaniu, bolestiam žlčníka a pečene. K zraniteľným častiam tela ďalej patrí hlava, hrudník alebo prsia, kolená, obličky a koža. Rak je veľmi citlivé znamenie, nevyhnete sa ani stavom melanchólie a hystérie.  
Slnko: Slnko celkovo posiluje pozitívne vlastnosti vášho znamenia, zvlášť zvyšuje záujem o všetko, čo tvorí predstavu spokojného domova a šťastnej rodiny. Patríte k obetavým rodičom svojich detí. Poškodenie vás robí príliš precitlivenými. U tohto spojenia je zvýšené riziko chudokrvnosti, zažívacích problémov, reumy, rakoviny pŕs a žalúdka. 
Mesiac: Rak je znamením Mesiaca a tieto mesačné vplyvy sú tu dvojnásobné. Často sa tu uplatňuje princíp, že "dvojitý zápor je kladný", a tak sa môžu prejaviť vaše typické vlastnosti v lepšej podobe. Inklinujete k zápche, nadúvaniu, zažívacím poruchám, chudokrvnosti, obezite, vodnatieľke, nebezpečná je pre vás aj rakovina žalúdka a epilepsia. 
Merkúr: Planéta Merkúr urýchľuje prirodzené rysy tohto znamenia, ale často k vášmu neprospechu, pretože nadmerná aktivita môže potlačiť vnímavosť a vyvolávať nespoľahlivosť a neschopnosť. Mali by ste si dávať pozor na svojich priateľov, pretože ľahšie než iní sa necháte zviesť a zneužiť k nekalým cieľom. Toto spojenie vám dáva aj zvedavosť, čo vám môže priniesť finančné straty. Máte zvýšené riziko zažívacích problémov spôsobených nervozitou, zápchou a bolesťami žlčníka. Nevyhýbajú sa vám ani časté stavy úzkosti a melanchólie. V záujme svojho zdravia by ste sa mali vyhýbať prílišným starostiam. 
Venuša: Venuša zvyšuje citovú neistotu, ale spevňuje vaše prirodzené vlastnosti, ako vernosť a lásku k domovu. Toto spojenie je priaznivé predovšetkým pre ženy - naznačuje silné city k deťom a znamená dobrý základ ako z hľadiska zdravia a kondície, tak aj reprodukcie. K zvýšeným zdravotným rizikám patrí nechutenstvo, zažívacie problémy, nevoľnosť, choroby obličiek, problémy s močovým mechúrom a obezita. Mali by ste obmedziť konzumáciu cukru a sladkostí. 
Mars: Mars ovláda slabší Mesiac a vyvoláva aktivitu, ktorú je možné využiť na prospech, ale len v prípade, ak je ovládaná. V opačnom prípade môže byť táto kombinácia veľmi nebezpečná, pretože vás vedie k závisti a chorobnej žiarlivosti. Môže tu ísť o tendenciu využiť sebecky druhých pre svoj vlastný prospech. K vašim zvýšeným zdravotným rizikám patrí krvácanie do žalúdka, zápaly žalúdočnej sliznice, nevoľnosť a rakovina žalúdka. U žien tu môže byť nepravidelná menštruácia, poruchy pri kojení a nebezpečie potratu. 
Jupiter: Planéta Jupiter vám dáva dôstojnosť a vedie vás ku konštruktívnym a vysokým cieľom. Vaši priatelia a príbuzní sú pre vás devízou, pretože často v kolektívnej práci nachádzate spôsob úspešnej realizácie. Tiež vám dáva záľubu pre spoločenský život a cestovanie. K zvýšeným zdravotným rizikám patria sklony k prejedaniu sa, obezita, poruchy zažívania, choroby žalúdka, vodnatieľka a choroby pečene. Aby ste sa vyhli nepríjemným zdravotným problémom, doporučuje sa vám voliť si skôr ľahšiu stravu a neprejedať sa. 
Saturn: Saturn v kombinácii s Mesiacom zosiluje nepokoj, neistotu a tiež ľahkomyseľnosť. Objaviť sa tu môžu niektoré zdravotné problémy, ako žalúdočné problémy, horšie trávenie, nadúvanie, žltačka, žlčníkové kamene, chudokrvnosť, ale aj rakovina žalúdka. Je tu nutná aj opatrnosť pri zaobchádzaní s ostrými predmetmi alebo nástrojmi a zvýšenú pozornosť pri riadení auta.