Blíženci

Najzákladnejšou charakteristikou tohto znamenia je nestálosť a rôznorodosť. Vaša planéta Merkúr vás stále vedie dopredu k neustálemu rastu a ku zmenám. Z hľadiska astrozdravia je u vás zvýšená citlivosť na problémy dýchacích ciest a náchylnosť k astme. Tiež máte sklon k tráviacim problémom, ktoré si spravidla spôsobujete sami. Váš príjem potravy je nevyberaný, máte radi všetko sladké, ale tiež všetko nadmieru slané, kyslé či pálivé a naviac rýchlo jete. Tým si silne zaťažujete trávenie, čo môže viesť k nadúvaniu, bolestiam žalúdka a ďalším problémom. K vašim citlivým miestam patrí aj nervová sústava. Často si robievate starosti kvôli veciam, ktoré nie sú zďaleka také vážne, ako vyzerajú. Váš nepokojný temperament má za následok častejšie úrazy či nehody.
Dispozície k chorobám: Lekárska astrológia uvádza znamenie Blížencov do priamej súvislosti s dýchacími orgánmi, zvlášť pľúcami a procesom dýchania. Ochorenia postihujú všetky miesta pľúc, zvýšenú náchylnosť máte k tuberkulóze, bronchiálnym katarom, astme a zápalom pľúc. Okrem toho sú ovládané tiež paže a ruky, lopatky, ramená, kľúčne kosti, ako aj horné rebrá a svaly. Zvýšená náchylnosť je tu nielen k rôznym úrazom a nehodám, ale aj k problémom s krížmi a platničkami, k artritíde a reumatizmu. Nevyhnú sa vám ani tráviacim problémom, zvlášť nadúvaniu a tiež alergiám. Po psychickej stránke ste veľmi labilný, hrozia vám stresy, depresie a nervové vyčerpanie.
Slnko: Slnko rozvíja priaznivé vlastnosti tohto znamenia a posilňuje vašu silu, aktivitu, ctižiadostivosť, spravodlivosť a skvelú výrečnosť. Tiež prehlbuje vplyv emócií na vaše myslenie a jednanie, na utváranie vašich postojov a názorov. Životné problémy budete prekonávať ľahšie a s úsmevom. Veľkou hrozbou je pre vás zvýšené riziko zápalu pohrudnice, choroby pľúc, choroby krvi, mozgová porážka a nervové choroby.
Mesiac: Mesiac bráni preniknutiu priaznivých aspektov Merkúru. Vytvára vo vás nepokojný temperament, roztržitosť a bráni vám rozvíjať svoj prirodzený talent. Pod vplyvom Mesiaca sa ale zvyšuje vaša vnímavosť a citlivosť. Máte zvýšené zdravotné riziko k zápalu priedušiek, bolestiam na pľúcach, tuberkulóze pľúc, reume paží a ramien a nervovým chorobám. 
Merkúr: Dvojitý Merkúr zosiluje všetky vlastnosti vášho znamenia. Je zdrojom tvorivej intuície, aktivity a rastu, ale tiež nepokoja vedúceho niekedy až k agresii. Inklinujete k častejším bolestiam hlavy, bronchiálnemu kataru, astme, nachladnutiu, zápalu pohrudnice, chorobám bedrového kĺbu, bolestiam a úrazom paží a ramien, ale tiež ku koktaniu a šušlaniu. Treba, aby ste pravidelne cvičili dýchanie.                   
Venuša: Venuša s Merkúrom vám dávajú zmysel pre krásu a zručnosť, ale zosilňuje sklony k povrchnosti, ktorá je pre toto znamenie vlastná. Typické pre vás budú chvíľkové záujmy, značná nestálosť a neposednosť. Objaviť sa môžu niektoré zdravotné problémy, ako choroby pľúc, choroby krvi, nespavosť, bradavice a vodnatieľka.    
Mars: Planéta Mars v spojení s Merkúrom zvyšuje vašu priebojnosť a chápavosť, posiluje vašu aktivitu, ktorá často prechádza v prudké a unáhlené jednanie bez rozmyslu. Máte zvýšené riziko k zápalom priedušiek, zápalu pľúc, pľúcnym katarom, zápalom pohrudnice, poraneniu alebo zlomeniu paží, rúk a kľúčnej kosti. Zvýšená opatrnosť by mala byť pri športe a riadení auta.
Jupiter: Jupiter pôsobí prospešne, pretože dodáva planéte Merkúr úprimnosť a bezprostrednosť. Toto spojenie vám prinesie veľa úspechov vo vašej práci, ktorá je zároveň aj vašim koníčkom, ale väčšinou na úkor osobného života a nie príliš vydarených vzťahov. K zvýšeným zdravotným rizikám patrí časté nachladnutie, zápal pohrudnice, pľúcnej embólie, choroby krvi, zlomeniny kostí, dna a reuma. Pozor na prejedanie sa. 
Saturn: Saturn v spojení s Merkúrom pomáha rozvíjať vaše duševné schopnosti. Robí vás presným a dodáva túžbu po intelektuálnom rozvoji. Toto postavenie môže byť pre vás aj nebezpečné, pretože sa pomerne ľahko necháte zviesť k bezohľadným cieľom. Objaviť sa tu môžu niektoré zdravotné problémy, ako katary priedušiek, astma, bronchitída, zápal pľúc, žltačka, ischias, poruchy trávenia a reuma paží.