Býk

Planéta Venuša vám prináša úspech, šťastie a tiež vám dala do vienka silnú zmyselnosť a túžbu po prepychu, pretože milujete peniaze, majetok a vlastníctvo. Vaše znamenie ovláda krk a šiju. K najcitlivejším miestam ohrozených infekciou patrí nos, hrdlo, hlasivky a uši. Časté infekcie vášho krku a priedušiek môžu prerásť v chronický stav. Oproti iným znameniam budú mať tieto ťažkosti horší priebeh, pretože sa dotýkajú vašich citlivých oblastí. Preto nachladenie, nádchu, kašeľ apod. nepodceňujte. Svoju zvýšenú náchylnosť k nachladnutiu a zápalom horných ciest dýchacích by ste ale nemali potláčať silnými liekmi. Pod vašim vplyvom je tiež čuch a chuť. Obzvlášť chuť je u vás vyvinutá silnejšie než u iných znamení. Radi a veľa jete a pijete. Máte síce dobré trávenie, môžete zjesť a vzájomne kombinovať také pokrmy, čo by iných porazilo, ale prehnaná konzumácia jedla a pitia a nedostatok pohybu môže mať za následok obezitu, zvýšený cholesterol a ďalšie chronické problémy.
Dispozície k chorobám: Choroby sa najviac sústreďujú na krk, šiju a hrdlo. Máte najviac sklon k zápalom mandlí a krku, problémom pri prehĺtaní, chrápaniu, angíne, chrípke, nádche, kašľu, kataru hrtanu a priedušiek a chorobám hlasiviek. Častejšie sa u vás vyskytujú aj nehody postihujúce hornú časť chrbtice. Znamenie Býka ovláda aj štítnu žľazu. Jej zlá funkcia spôsobuje váhové problémy. Ľudia tohto znamenia inklinujú tiež k smútku a depresiám a môžu mať aj sklony k horšej pleti. 
Slnko: Slnko spojené s Venušou dáva Býkom veľkú srdečnosť a zvyšuje citovú kapacitu jedinca. Prirodzenú silu tohto znamenia zosiluje a zjemňuje poctivosťou a sebaovládaním. Máte zvýšený sklon k bolestiam krku, častým angínam, stuhnutí krčnej chrbtice, ochorenia srdca, mozgovej porážke a zápalu očí. 
Mesiac: V tejto konštelácii Mesiac vašu povahu zmäkčuje. Ale pozor, nedôvera, neúprimnosť a osobné pôžitkárstvo majú sklon stále viac zadržiavať váš osobný rozvoj. Toto spojenie vám dáva lásku k umeniu a ku všetkému, čo život robí príjemným. K zvýšeným zdravotným rizikám patria zápaly mandlí, chrápanie, ochorenie hlasiviek, problémy so štítnou žľazou a poruchy menštruačné a pohlavné.
Merkúr: Planéta Merkúr znižuje pozitívnu moc vládnucej Venuše a často vedie k zvýšenej žiarlivosti, zaujatosti a lakomstvu. Ďalej vám dáva uzavretosť, presnosť a lásku k umeniu. Toto spojenie podmieňuje niektoré zdravotné problémy ako chrápanie, hluchotu, koktavosť, častejšie angíny, chrípky a depresie. Uprednostniť by ste tiež mali ľahšiu stravu, inak sa nevyhnete obezite.
Venuša: Vplyv Venuše je zdvojnásobený a udáva typ človeka súcitného, citlivejšieho a menej tvrdohlavého. Táto konštelácia významne zlepšuje životné podmienky a priebeh života a dáva vám celú radu rôznych životných šancí. Ale pozor, vaša záľuba v rôznych životných potešeniach môže byť až príliš očividná a zhubná. Dvojnásobná Venuša zvyšuje riziko niektorých ochorení, zvlášť zápalu príušníc, problémy pri prehĺtaní, bolesti v krku, bolesti zadnej časti hlavy, zápalu mandlí, opuchy žliaz, sklon k mozgovej porážke. Máte citlivý hrtan a preto je treba si chrániť váš krk pred zimou a chladným počasím. 
Mars: Mars dodáva Venuši silu a vitalitu, dáva schopnosť niečo presadiť a činí vás rozhodným, silným a vytrvalým. Tiež zvyšuje sklony tohto znamenia v zmyslových potešeniach. Máte zvýšené zdravotné riziko k zápalom stredného ucha a mandlí, chorobám hrtana, zväčšeným mandliam, krvácaniu z nosa, chorobám zubov, polypom, problémom štítnej žľazy a u mužov ochoreniam prostaty. Vaše hlasivky sú zvlášť citlivé a nemali by byť príliš namáhané.
Jupiter: Pre vás je spojenie Venuše a Jupitera priaznivé, pretože predstavuje veľmi dobrú materiálnu a spoločenskú situáciu. Vaše dobré vlastnosti dostávajú ďalšiu silu a naopak sklony k tvrdohlavosti sú silne obmedzené. Veľkou hrozbou by pre vás malo byť prejedanie sa, ktoré má za následok obezitu. Zvýšeným rizikom môže byť aj znížená činnosť štítnej žľazy, kožné plesne, nachladnutie, nosný katar a mozgová porážka. 
Saturn: Planéta Saturn síce podporuje Venušinu rozumnosť, ale môže zároveň posilovať aj zaujatosť a vypočítavosť. Výsledkom môže byť aj túžba po uspokojení extrémnych pôžitkov. Inklinujete k častým angínam, ochoreniam zubov, strate hlasu, hluchote a problémom so štítnou žľazou. Je nutná opatrnosť pri zaobchádzaní s ostrými predmetmi a riadení auta.