Baran

 

Narodený v tomto znamení nezaprie svoju vládnucu planétu Mars, pretože je rodený bojovník a ide presvedčivo za svojim cieľom. Táto planéta ovláda oheň a je spojená aj s konfliktami, nespokojnosťou a agresiou.  Z hľadiska astrozdravia je u vás predovšetkým ohrozená hlava a všetko, čo s ňou súvisí, či už ide o choroby alebo úrazy. Baran ovláda aj nadobličky, ktoré dodávajú telu adrenalín, pretože sú pre toto znamenie typické výbuchy zlosti. Často mávate sklony k zbytočnému preceňovaniu svojich síl, čo môže mať za následok vyčerpania a s tým spojené psychické problémy. Rovnako ako ostatné ohnivé znamenia (Lev a Strelec) vďaka svojmu nezdolateľnému optimizmu a značnej sebaistote nepodliehate skoro nikdy chronickým ochoreniam, ale o to väčšou hrozbou môžu byť pre vás ochorenia akútne - mozgová príhoda, infarkt, náhle infekcie apod. Barani sú neradi chorí, proti chorobe dokážu zo všetkých síl bojovať a väčšinou s veľmi dobrým výsledkom. 
Dispozície k chorobám: Choroby, ale aj úrazy sa u vás sústreďujú predovšetkým na oblasť hlavy a postihujú teda aj oči, uši, ústa, zuby, lebečné dutiny atď. Ste najviac náchylný k bolestiam hlavy, neuralgii, mozgovej porážke, poruchám zraku, strate sluchu, nervozite. Ďalej tiež k nespavosti a mdlobám. Vinou vnútorných konfliktov a stresov sa u vás môžu pridružiť aj nervové poruchy, zlý spánok, ale aj zažívacie problémy. 
Slnko: Ak sa v tomto znamení Mars spája so Slnkom, nabáda vás to k veľkým cieľom a úspechom. Ale pozor, mali by ste zmierniť svoje pracovné tempo, pretože máte zvýšenú náchylnosť k chorobám z prepracovanosti. Veľkou hrozbou pre vás by mohli byť akútne ochorenia, ako infarkt, mozgová porážka apod. Tiež pozor pri zaobchádzaní s ostrými predmetmi alebo nástrojmi, pretože je tu zvýšené nebezpečenstvo úrazu. 
Mesiac: Mesiac dáva Marsu netrpezlivosť, ktorá môže viesť k vrtkavosti, ktorá môže ničiť vlastné zámery. Toto spojenie môže priniesť aj veľké zmeny v oblasti rodinného zázemia a domova. Nie vždy budú tieto zmeny pozitívne. Vaše city sú ohnivé a intenzívne, vašim heslom je: Všetko alebo nič. Máte zvýšené riziko k poruchám spánku, bolestiam hlavy, slabému zraku, ochabnutiu a únave. Uprednostniť by ste mali ľahšiu stravu, inak budete mať nepríjemné problémy s trávením.
Merkúr: Merkúr môže nepriaznivo ovplyvniť Mars tak, že vašu ctižiadostivú povahu zameria na sebecké ciele. Toto postavenie vám dodáva aj prílišnú impulzívnosť, nerozvážnosť a tvrdohlavosť. Inklinujete k zvýšenému sklonu k bolestiam hlavy spôsobených nervozitou, k závratom, mdlobám, nespavosti následkom prílišného namáhania sa, nervovým poruchám a obličkovým poruchám.
Venuša: V spojení s Marsom obohatí vašu povahu o láskavosť, príťažlivosť a vľúdnosť. Dáva tiež záľubu a porozumenie pre moderné umenie. Objaviť sa môžu niektoré zdravotné problémy, ako choroby žalúdka (pozor na príliš mastné a korenené pokrmy), problémy s obličkami, nachladnutie, vyrážky, nespavosť a psychosexuálne bloky. 
Mars: Mars zdvojnásobuje svoj vplyv, pretože je zároveň vašou vládnucou planétou. Toto z vás robí silného, energického a neohrozeného človeka. Pozor by ste si mali dať na neuváženú zbrklosť. K zvýšenému zdravotnému riziku patrí zápal mozgových blán, krvné výrony a návaly, bodavé bolesti v hlave, nespavosť, slnečný úpal, poranenie hlavy a bolesti zubov.
Jupiter: Dáva vám cieľ, čo vás vedie k odvážnemu úsiliu, statočnosti a niekedy aj k prehnanej obetavosti, ktorá vám môže uškodiť. Tiež vám dáva záľubu pre cestovanie a pobyt v prírode. K vašim zvýšeným zdravotným rizikám patria závrate, návaly, nespavosť, cukrovka, mdloby a problémy psychického rázu. 
Saturn: V kombinácii s Marsom vám k povahe pridáva nedotklivosť a impulzívnosť, čo môže prekážať prirodzenej prezieravosti a viesť k nerozumným úsudkom a špekuláciám. Toto spojenie ale posiluje vašu vôľu, aby ste s vytrvalosťou vykonali to, čo ste začali. Máte zvýšené riziko niektorých ochorení, zvlášť bolesti hlavy, nachladenie, katarov, hluchoty, chorôb žalúdka, nedokrvenie mozgu a problémov so zubami. Je nutná opatrnosť pri zaobchádzaní s ostrými predmetmi alebo nástrojmi a zvýšená pozornosť pri riadení auta.