pečiatka okrúhla5.jpg
Kontakt:
osudmoj@gmail.com

0904 561 002
Osud nie je nemenný, je ako prekážka na ceste, ktorú ak zavčasu zbadáme, dokážeme sa jej vyhnúť...
12.00 €
Obohatený o energiu na posilnenie ochrany a liečivého účinku.
Mystické vlastnosti: Tyrkys spája v sebe energiu nebies s vedomím Matky Zeme a každú energiu privedie na vyššiu úroveň. Pomáha nám spirituálne sa naladiť na vyššie energie, čistí a lieči, ochraňuje pred psychickým útokom i pred vplyvmi znečisteného prostredia, čím podporuje dlhovekosť.
Upokojuje myseľ, vyvažuje extrémne výkyvy nálad, vzpružuje pri vyčerpaní. Pomáha nám vymaniť sa z komplexu “obete” a prebrať zodpovednosť za to, čo sa s nami deje.
Ochraňuje pred prílišnou precitlivelosťou na vonkajšie vplyvy.
Mení farbu, ak osobe, ktorá ho nosí, hrozí nebezpečenstvo alebo ak potrebuje spirituálnu očistu.
Počas hlbokej meditácie nás kotví a udržiava naše vedomie bdelé a pomáha nám kontaktovať svet duchov. Zlepšuje psychickú bdelosť i spirituálnu bdelosť a pomáha pri verbálnej i neverbálnej komunikácii a pri automatickom kreslení.
Pomáha nám objavovať krásu v iných i v sebe samých. Dodáva tomu, kto ho nosí, vnútornú žiaru.
Dáva silu a odvahu počas vízií alebo kontaktu s duchmi alebo pri astrálnom putovaní. Pomáha nám odhaliť, ako si samo ustanovenými obmedzeniami vytvárame svoj vlastný osud.
Tyrkys je posvätný kameň vo väčšine šamanských kultúr. Šamani ho používajú na vyvolanie dažďa (pričom ho držia v tečúcej vode) alebo ako ochranu pri prekonávaní nebezpečnej vody alebo pri pochodoch za búrky a blesku.
Tyrkys sa spája so znamením Strelca a Vodnára, ktorým pomáha skľudniť ich neposednosť a pomáha im pozrieť sa na budúcnosť z praktického hľadiska. Spája sa aj s Rybami a Škorpiónom. Má receptívnu energiu a jeho planéty sú Venuša a Neptún. Jeho element je Zem. Je to vhodný kameň pre umelcov, manažérov, politikov a učiteľov.
Liečiace vlastnosti: Je to jeden z majstrov-liečiteľov, vydávajúci očistnú energiu a rozpúšťajúci negatívnu energiu. Pomáha regenerovať poškodené väzivo, zlepšuje zásobovanie svalstva živinami, zmierňuje bolesti hlavy, uší a zubov. Pomáha liečiť problémy so zrakom. Zvyšuje ohybnosť a obratnosť končatín, zlepšuje pohyblivosť v prípade artritídy, pomáha pri strate rovnováhy následkom sklerózy multiplex alebo obrny a pomáha potlačiť začínajúce epileptické záchvaty alebo detské kŕče. Znižuje prekyslenie a pomáha pri reume, dne, problémoch so žalúdkom a vírusových infekciách. Detoxifikuje a pôsobí protizápalovo. Regeneruje mozog a stimuluje mozgovú činnosť. Pomáha zmierniť problémy s pokožkou, zamedzuje prílišnému rastu ochlpenia a pomáha pri hormonálnych nerovnováhach, ktoré za tým obvykle stoja.
Pre milovníkov zvierat je tyrkys ten pravý kameň, ak treba liečiť štvornohých miláčikov – hlavne ak ide o svaly, kostru, kožu a ochlpenie alebo pazúriky a kopýtka.
Použitie:
  • Najlepší je pri pokladaní alebo priamom kontakte s telom.
  • Dobrý je vo výške solárneho plexu (pupočnej čakry).
Upozornenia:
  • Tyrkys možno vybiť a nabiť pod tečúcou vodou, ale nie v morskej vode. Výnimku tvorí čínsky tyrkys – ten by sa nemal do vody vôbec ponárať, inak hrozí, že sa rozpadne na kúsky. Čínsky tyrkys treba vybíjať a nabíjať pomocou iných kryštálov.
  • Tyrkys nesmieme na dlhú dobu vykladať na slnko a na horúčavu, lebo sa modrá farba zmení na zelenú. 24 hodín je horná hranica pre nabíjanie na slnku.
  • Pozor pri priamom kontakte s pokožkou – tyrkys neobľubuje krémy, oleje a dekoratívnu kozmetiku s jej chémiou. Aj telesné tuky menia jeho farbu.
  • Ak tyrkys obsahuje veľa kovov, treba ho z času na čas preleštiť, aby získal späť svoju jasnú farbu.
  • Neznáša chlór a bielidlá.
  • Niekedy sa s označením “tyrkys” predáva aj turkenit/tyrkenit (magnezit alebo howlit farbený na modro).
29.11.2014 11:00:43
Dobrotová Jana
certifikát2.jpg
certifikát VJ.jpg
certifikát4.jpg
certifikát16.jpg
certifikat2.JPG
certifikát14.jpg
certifikát13.jpg


Dražkovce č. 66, 038 02
+421 904 561 002
osudmoj@gmail.com

IČO: 40041964
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one