pečiatka okrúhla5.jpg
Kontakt:
osudmoj@gmail.com

0904 561 002
Osud nie je nemenný, je ako prekážka na ceste, ktorú ak zavčasu zbadáme, dokážeme sa jej vyhnúť...
12.00 €
Obohatený o energiu na posilnenie ochrany a liečivého účinku.
Mystické vlastnosti: Malachit je kameň transformácie a pomáha pri zmenách a spirituálnom rozvoji, pretože nám dáva prístup k skrytým informáciám.
Ochraňuje nositeľa pred negatívnymi a deštruktívnymi energiami a dáva mu zdravie a pohodu. Upozorňuje na potlačené city, obrazy, priania a túžby. Napríklad často privodí sny s veľmi jasnými a zreteľnými správami. Posilňuje našu predstavivosť, schopnosť pozorovať a robiť rozhodnutia. Posilňuje intuíciu. Uberá nám na strachu a pestuje v nás toleranciu. Je to výborný kameň pre ľudí, ktorí majú problémy so zmenami, lebo pre nich uľahčuje prechody medzi rôznymi stavmi.
Dôkladne čistí emocionálne telo, pomáha zbaviť sa zvyškov starých nevyhojených emócií, odbúrava staré traumy a vynáša na povrch veci, ktoré boli dlho zahrabané v našom vnútri. Má pomerne silné pôsobenie a tak môže pri emocionálnom hojení u niektorých ľudí vyvolať nepríjemné pocity. V takomto prípade ho treba používať len zriedkavo.
Detoxifikuje emocionálne telo, pomáha nám zbaviť sa bolestných spomienok a negativity. Je však silne absorbujúci, čo znamená, že negatívnu energiu naberá do seba – preto ho treba často a dôkladne čistiť.
Pri meditácii pracuje so skrytými stránkami nášho života.
Podobne ako tyrkys chráni pred pádmi a vraj sa rozpukne, keď vám hrozí nebezpečenstvo. Čistí naše aurické telo a rýchlo z neho „vycucne“ všetky negatívne energie vrátane počítačového žiarenia. Chráni na cestách a pri lietaní, počas tehotenstva a pri pôrode.
Zelené kamene sa spájajú s prosperitou a blahobytom a malachit priťahuje peniaze. Niekedy sa nazýva „kameň podnikateľov a obchodníkov“.
Predstavuje lojalitu, pragmatičnosť a zodpovednosť. Pomáha nám spozorovať negatívne skúsenosti z minulých životov a preto uľahčuje proces znovuzrodenia. Vyhrabe na povrch všetky staré poranenia a predsudky, preruší neželané vzorce správania, možno aj neželané spojenectvá. Ukazuje nám správania, ktorými sami sebe škodíme, a pomáha nám ich prekonať. V období stresu dodáva odvahu, vyrovnanosť a radosť zo života. Mnohí ľudia tvrdia, že po dlhodobom nosení malachitu pre nich nastalo obdobie sebarealizácie, radosti zo života a plnej spokojnosti.
Odstraňuje blokády v tele (aj na fyzickej úrovni) a pomáha pri vnútornom zmätku, dezorientácii, chýbajúcom zmysle života a neistote. Kameň priateľstva.
Zvyšuje vraj ženskú príťažlivosť – robí ženu záhadnou a fascinujúcou.
Malachit by sa mal nosiť veľmi opatrne, pretože znásobuje – a ak sme v negatívnej fáze, môže znásobiť naše negatívne pocity (časti zlomyseľnosť, zazlievačnosť, žiarlivosť alebo závisť). Na druhej strane, ak sme v pozitívnej fáze, tak znásobuje to dobré, čo je v nás, a vynáša to na povrch, pričom nás často zbaví depresie a neistoty. V takýchto prípadoch je jeho pôsobenie často spojené so záchvatmi plaču, v ktorých sa uvoľňujú a odplavujú dávne blokády.
Preniká mimoriadne hlboko do duše. Vyrovnáva všetky čakry a všetky telá. Najintenzívnejšie pracuje na srdcovej čakre, ktorú otvára, navodzuje stav transformácie a pokojného prechodu a hlbokej lásky, ale čistí a aktivuje aj všetky ostatné čakry. Počas spráce na čakrách sa niekedy silno zohreje. Premosťuje energiu od koreňovej čakry k srdcovej. Na Treťom oku stimuluje koncentráciu a fyzické i psychické videnie. Otvára hrdelnú čakru a vyvažuje solárny plexus.
Spája sa so znameniami Škorpióna a Kozorožca, niekedy aj s Váhami. Navyše je to šťastný kameň pre Vodnára a Býka. Vládne tretej hodine rannej. V numerológii ho priraďujú číslam 8, 9 a 22.
Liečiace vlastnosti: Malachit je veľmi užitočný v liečení, pretože dokáže zmeniť energetické signatúry energetického tela. V žiarivom poli izoluje negatívny zhluk alebo „tieň“, ktorý je zodpovedný za dané fyzické ťažkosti, a vtiahne ťažkú energiu do seba. Preto je to mocný pomocník každého liečiteľa. Je to vynikajúci kameň na vyčistenie podprahových emócií, ktorý umožňuje jednak ich rozpoznanie, jednak ich transformáciu na pozitívne energie.
Vplýva na hypofýzu a tým pádom riadi aj činnosť štítnej žľazy.
Pôsobí proti bolesti a je to najlepší kameň pre problémy so zrakom a očami (najmä pri infekciách). Pomáha pri astme, odstraňuje kŕče (aj menštruačné a astmatické), pomáha pri ochoreniach sleziny, reume, artritíde, zápaloch kĺbov a platničiek a otrave. Predchádza ochoreniam vnútorných orgánov (žalúdočné vredy, ľadvinové alebo žlčníkové kamene). Posilňuje srdcový sval a krvný obeh.
Pokladá sa priamo na miesto problému, kde absorbuje negatívnu energiu, ktorá stojí za ochorením. Po každom takomto použití ho treba vyčistiť.
Pomáha zmierniť problémy spojené s potlačovanou ženskosťou, preto je to dobrý kameň pre homosexuálov.
Používa sa pri AIDS, zhubných i nezhubných nádoroch, leukémii, v počiatočných štádiách rakoviny, ale aj pri zlomeninách a natrhnutých svaloch. Vie ochrániť pred stvrdnutím tkaniva v mieche a zmierňuje ochrnutie tváre a náhle tiky. Pomáha pri skleróze multiplex a Parkinsonovej nemoci, pri šedom zákale, ale podporuje aj tvorbu mlieka po pôrode. Detoxifikuje a povzbudzuje pečeň.
Na podporu koncentrácie sa pokladá na Tretie oko, pri problémoch so žalúdkom, pečeňou, ľadvinami sa pokladá na solárny plexus, pri problémoch s pľúcami a dýchacími cestami sa pokladá na srdcovú alebo hrdelnú čakru.
Pod vankúšom pomáha ochrániť deti a starších ľudí pred problémami s nervami a krvným obehom a infekciami, u detí predchádza aj krivici.
Keď sa malachit vloží do akvária, sú rybičky odolnejšie voči ochoreniam.
Elixír (nepriamou metódou!) sa používa na výplach očí a vnútorne na očistu organizmu. U liečiteľov funguje ako rýchla pomoc pri vyhorení.
Nepoužívať práškový malachit! Je nebezpečný a mohol by zapríčiniť smrteľné, leukémii podobné ochorenia krvi!
Zmena farby malachitu alebo zatiahnutie ukazujú, koľko ťažkej energie vytiahol z tela.
Malachit nemôže používať na liečenie hocikto – osoba, ktorá ho používa, musí byť sama bez negatívnej energie.
Špeciálne upozornenia a použitie:
  • Je extrémne mäkký, preto ho treba nosiť veľmi opatrne. Kvôli svojej mäkkosti sa zriedkavo používa na prstene, skôr na prívesky a náhrdelníky.
  • Nemal by prichádzať do kontaktu s kozmetikou.
  • Malachit sa najlepšie nabíja na kryštálovom zhluku.
  • Pri nabíjaní ho neslobodno vystavovať priamemu slnku.
  • Vybíja sa najlepšie zabalený do handričky v miske s hematitovou drťou.
  • Mydlo, kyseliny a horúčava malachit poškodzujú. Od špiny sa najlepšie čistí vo vlažnej vode bez čistiacich prostriedkov. Pre čistenie nepoužívať ultrazvuk.
  • Malachit je jedovatý! Len leštený malachit možno používať na výrobu elixírov priamou metódou, ale v každom prípade je rozumnejšie používať nepriamu metódu.
  • Pri každom liečivom použití ho treba dôkladne vyčistiť suchou morskou soľou.
  • Nevystavovať slanej vode! Nenosiť pri mori!
29.11.2014 11:07:59
Dobrotová Jana
certifikát2.jpg
certifikát VJ.jpg
certifikát4.jpg
certifikát16.jpg
certifikat2.JPG
certifikát14.jpg
certifikát13.jpg


Dražkovce č. 66, 038 02
+421 904 561 002
osudmoj@gmail.com

IČO: 40041964
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one