pečiatka okrúhla5.jpg
Kontakt:
osudmoj@gmail.com

0904 561 002
Osud nie je nemenný, je ako prekážka na ceste, ktorú ak zavčasu zbadáme, dokážeme sa jej vyhnúť...
12.00 €
Obohatený o energiu na posilnenie ochrany a liečivého účinku.
Mystické vlastnosti: Lapis lazuli je kameň dokonalého vedomia a vraví sa o ňom, že existoval ešte skôr, než sa zrodil čas. Pomáha nám dosiahnuť nepoznané, tajomné, posvätné a skryté poznanie.
Lapis lazuli má chrániť nositeľa pred zlom, dodáva mu múdrosť a férovosť. Očisťuje telo a myseľ od toxínov a negativity. Spája sa s pojmami ako vôľa, dokonalosť a vedomie. Zlepšuje a zosilňuje psychické schopnosti, čím napomáha spirituálnemu rastu.
Do priateľstva vnáša integritu a spoľahlivosť. Zvyšuje spirituálnu lásku. Upokojuje myseľ a zvyšuje silu vôle. Hodí sa pre vnútornú prácu, meditáciu a introspekciu. Pomáha rozširovať a zvyšovať vedomie a intelektuálne schopnosti a umožňuje nám naladiť sa na intuitívne aspekty sveta okolo nás a v nás.
Posilňuje telo i ducha. Dodáva jasnosť mysle, zlepšuje komunikáciu (nosený na hrdle), posilňuje vieru a dôveru a chráni pred melanchóliou. Pomáha impulzom z podvedomia dosiahnuť vedomie a vyplávať na povrch. Uvoľňuje dlho potláčané emócie alebo poznanie, čím nám prináša úľavu, pomáha prekonávať staré, nefunkčné vzorce správania a vytvára priestor pre prerod.
Lapis nosený na srdci prepája srdce a rozum. Prepája fyzické a nebeské.
Kameň mieru a pokoja. Používa sa pri vyjednávaniach. Rýchlo rozpúšťa stres a zvyšuje našu kreativitu najmä v technických profesiách, pretože zlepšuje priestorovú predstavivosť.
Psychický „bumerang“, chráni nositeľa pred fyzickými i psychickými útokmi ako štít. Hovorí sa, že odráža negativitu späť na toho, kto ju vyslal.
V mágii sa používa na ochranu a premenu energie na pozitívnu. Znásobuje energiu myšlienok a zvyšuje moc pozitívnych kúziel. Pomáha rozpamätať sa na minulé životy a dokáže nulovať karmické dlhy. Lieči emocionálne rany, čistí auru, poslňuje racionalitu, zlepšuje pamäť a dokáže meniť naše vnímanie reality.
Pomáha nám urobiť kariéru a nájsť si vhodného partnera. Vraj podporuje lásku a vernosť v manželstve.
Prehlbuje meditáciu a používa sa na prechod do minulých životov. Stimuluje emocionálnu, mentálnu a fyzickú čistotu (očistu) a podporuje našu odvahu rozvíjať psychické schopnosti. Otvára Tretie oko.
Zlepšuje akceptovanie seba samého. Pomáha zosúladiť všetky aspekty fyzického, emocionálneho a mentálneho tela. Posúva naše sebavedomie na zdravú úroveň.
Jeho energia je receptívna (inde jangová). Spája sa so znamením Strelca, často aj Leva a Barana. Je to šťastný kameň pre ľudí narodených v septembri.
Numerologicky vibruje vraj s číslom 3 (kreativita a radosť), inde s číslom 1, 7 a 9.
Liečiace vlastnosti: Lapis harmonizuje činnosť štítnej žľazy a posilňuje celú oblasť hrdla (hlasivky, mandle). Posilňuje tymus a imunitný systém v počiatočných štádiách rakoviny, pomáha aj pri ochoreniach kostnej drene (tmavomodrý druh). Zmierňuje úpaly.
Čistí krv. Znižuje krvný tlak. Zbavuje telo toxínov.
Pomáha pri depresiách, bolestiach hlavy, menštruačných bolestiach (nosiť ako náhrdelník), bolestiach končatín, pichnutiach hmyzom (zľahka potierať okolie bodnutia kameňom alebo elixírom) a iných zápaloch (najmä nosných dutín). Pri zápaloch sa nosí priamo na danom mieste. Potierajú sa ním bradavice, prospešný je pre pokožku (ekzémy, dermatózy), slezinu, srdce (najmä kôrnatením spôsobené problémy ako angína pectoris, infarkt a mozgová mŕtvica), vlasy. Pomáha pri astme a posilňuje nervový systém, odstraňuje napätie a strach, nepokoj, nespavosť, plachosť, ale pomáha aj pri autizme.
Predchádza nervovým záchvatom, kŕčom, závratom, epilepsii a porážke a je vhodný aj pri skleróze multiplex. Podporuje očistu DNA, pomáha pri problémoch s hypofýzou.
Podporuje sluch a pomáha pri problémoch s Eustachovou trubicou. Pomáha vytvoriť nové nervové spojenia pri poškodeniach až strate sluchu. Zlepšuje zrak. Pomáha pri ochoreniach lymfatických ciest. Očisťuje lymfu. Zvyšuje silu, chuť do života, mužnosť, duševnú čulosť. Chráni pred ekologickým smogom, napríklad pred žiarením z počítača.
Špeciálne upozornenia:
  • Lapis sa nosieva čo najbližšie k hrdlu alebo nad bránicou. V oboch prípadoch je jeho energia potom vyťahovaná telom nahor a posilňuje horné čakry nositeľa.
  • Vybíja sa na hematite a nabíja sa na horskom krištáli.
  • Nevystavovať ho dlhodobému pôsobeniu slnka! (Nenabíjať na slnku!)
  • Nemá veľmi rád vystavovanie vysokým teplotám – môže sa začať drobiť.
  • Pri kontakte s chemikáliami (lúhy, alkohol obsahujúce čistidlá) môže stratiť farbu. Takisto ho treba chrániť pred soľami, octom, kozmetickými krémami, olejmi, dezodorantmi, vodou po holení, lakom na vlasy, ultrazvukom a amoniakom.
  • Ak sa vám silno potia ruky, nemali by ste nosiť prstene z lapisu lazuli.
  • Pri domácich prácach treba prstene z lapisu lazuli skladať.
29.11.2014 10:34:42
Dobrotová Jana
certifikát2.jpg
certifikát VJ.jpg
certifikát4.jpg
certifikát16.jpg
certifikat2.JPG
certifikát14.jpg
certifikát13.jpg


Dražkovce č. 66, 038 02
+421 904 561 002
osudmoj@gmail.com

IČO: 40041964
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one